Înapoi la știri

Chindia Târgoviște pierde un alt atacant

17 Jan 2025
1 minut min
Simona Stan

Chindia Târgoviște pierde un alt atacant

Chindia Târgoviște a anunțat o nouă plecare din echipă, atacantul croat Ante Zivkovic despărțindu-se de club. Acesta s-a alăturat echipei în toamna anului 2023, însă, la sfârșitul săptămânii trecute, a decis să încheie colaborarea. La 31 de ani, Zivkovic devine al doilea jucător care părăsește formația din Târgoviște în această iarnă, după compatriotul său Ivan Pesic.

În perioada petrecută la Chindia, croatul a evoluat în 10 meciuri și a reușit să înscrie un singur gol. În prezent, echipa este antrenată de Marian Vatavu și se află pe locul 14 în clasamentul ligii secunde, având 16 puncte după 16 meciuri disputate.

Reunirea lotului Chindia Târgoviște va avea loc miercuri, 15 ianuarie, la ora 12:00, pe stadionul „Eugen Popescu”, conform anunțului făcut de oficialii clubului pe pagina de Facebook. În prima partidă oficială din 2024, echipa din Târgoviște va întâlni CSM Slatina, în deplasare.

Alte postari din Sport
Sport

The latest NBA Draft Intel - The Stein Line

The People's InsiderJun 17, 2026∙ Paid3521ShareJalen Brunson's road to NBA Finals MVP reminds me of a chat I had with an NBA scout back in March while Darius Acuff Jr. was scoring rampantly throughout the SEC Tournament.

Acasa Recente Radio Județe