Raziile poliţiştilor din Dâmbovița: Peste 300 de sancţiuni contravenţionale aplicate pentru siguranța rutieră
Astazi, 23 februarie, intre orele 16:00 si 24:00, politistii din Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița au desfasurat o razie in intregul judet, avand ca scop mentinerea ordinii si sigurantei publice, prevenirea infractiunilor si depistarea conducatorilor auto care nu respecta regulile de circulatie. La aceasta actiune au participat politisti de la mai multe structuri, printre care Serviciul de Investigare a Criminalitatii Economice, Investigarea Criminalitatii, Rutiera, Ordine Publica, Criminalistica si Lupta Antiterorista.