Acțiunea de amploare a Polițiștilor din Dâmbovița pentru siguranța traficului
În perioada 19-25 februarie, polițiștii din Dâmbovița au acționat pentru prevenirea accidentelor de circulație, în special cele cauzate de încălcarea regulilor de circulație de către conducătorii profesioniști ai autovehiculelor de transport de persoane și mărfuri. Acțiunea a fost coordonată de către Direcția Rutieră a Inspectoratului General al Poliției Române și a fost desfășurată în conformitate cu Planul de Operațiuni al Organizației Polițiilor Rutiere din Europa (ROADPOL).