Acțiune de Prevenire a Infracțiunilor în Primăria Cândești
Jandarmii și polițiștii, împreună cu pompierii, reprezentanți ai Serviciului Județean Anticorupție Dâmbovița și Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Dâmbovița, au desfășurat astăzi, 27 februarie a.c., o acțiune de informare preventivă la Primăria Comunei Cândești. În cadrul acestei acțiuni, care a avut loc la sediul căminului cultural din localitate, au fost abordate subiecte relevante pentru angajații primăriei, precum organizarea și desfășurarea adunărilor publice, prevenirea infracțiunilor, a corupției și a incendiilor în mediul rural, precum și sprijinul disponibil pentru victimele violenței domestice.