Măsuri guvernamentale pentru începutul anului școlar în județul Dâmbovița
În cadrul unei conferințe de presă desfășurate ieri, prefectul județului Dâmbovița, Claudia Gilia, a anunțat o serie de măsuri guvernamentale menite să sprijine sistemul educațional. Aceasta a subliniat importanța evaluării pregătirilor pentru începutul școlii, efectuată de Instituția Prefectului.