Gabriel Pleșa, de la CS Târgoviște, câștigă bronz la Campionatul Național de Judo U21
Campionul Gabriel Pleșa încheie ediția de astăzi a Campionatului Național de Judo U21 Gabriel Pleșa, un judocan talentat și reprezentativ de la CS Târgoviște, a obținut medalia de bronz la Campionatului Național de Judo Individual U21, care a avut loc în Sala Sporturilor „Olimpia” din Ploiești. Sportivul de 21 de ani, pregătit de către antrenorul Ilie Torcică, a avut o evoluție impresionantă în timpul competiției la categoria 73 de kilograme.