Grevă Generală la Poșta Română din Târgoviște - Sindicaliștii acuză presiuni!
Angajații Poștei Române au anunțat astăzi că au declanșat o grevă generală, protestând împotriva presiunilor pe care le resimt din partea conducerii companiei. Potrivit sindicatului care îi reprezintă, din luna iulie, peste 18.000 de angajați din cei peste 21.000 vor primi doar salariul minim pe economie.