1300 de familii din 24 de comune dâmbovițene se vor conecta gratuit la sistemul de alimentare cu apă și canalizare
ASTĂZI, PREȘEDINTELE ADMINISTRAȚIEI FONDULUI PENTRU MEDIU A SEMNAT UN CONTRACT PENTRU SUPRAVIEȚUIREA TUTUROR: La Târgoviște, președintele Administrației Fondului pentru Mediu, Laurențiu Neculaescu, și directorul Companiei de Apă Târgoviște-Dâmbovița, Liviu Stoica, au semnat un contract prin care 1.361 de familii din 24 de comune dâmbovițene vor fi racordate, în mod gratuit, la sistemul public de alimentare cu apă și canalizare. Această inițiativă face parte din programul „Prima Conectare”, care oferă finanțare pentru persoanele cu venituri reduse pentru a-și conecta casele la rețelele de apă și canalizare publice.