Bebeluș internat în stare gravă la Spitalul "Sfânta Maria" din Iaşi din cauza lapte praf cu apă din fântână.
Un bebeluș a fost adus în stare gravă la Spitalul „Sfânta Maria” din Iași, după ce a fost hrănit cu lapte praf preparat cu apă din fântână. Potrivit unui raport, bebelușul a fost transferat de la un spital din Botoșani la Spitalul pentru Copii „Sfânta Maria” din Iași, după ce starea sa s-a agravat ca urmare a intoxicației cu nitriți.