Un tânăr de 19 ani s-a înecat în lacul de acumulare Colibița
Un incident tragic a avut loc joi seara, când un tânăr de 19 ani și-a pierdut viața în lacul de acumulare Colibița, conform informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud. Dispariția tânărului a fost raportată în jurul orei 19:30, iar autoritățile au intervenit prompt.