Ana Maria Barbosu, premiată cu medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Paris
În București, pe Esplanada Casei Olimpice, a avut loc o ceremonie emoționantă în care gimnasta Ana Maria Barbosu a fost distinsă cu medalia de bronz câștigată la Jocurile Olimpice de la Paris, la proba de sol. La eveniment au participat personalități importante, printre care premierul României, Marcel Ciolacu, Octavian Morariu, membru al Comitetului Olimpic Internațional pentru România, Elisabeta Lipa, președinta Agenției Naționale pentru Sport, și Mihai Covaliu, președintele Comitetului Olimpic și Sportiv Român.