Activitate educațională la Școala Gimnazială „Coresi” din Târgoviște
Miercuri, 11 decembrie 2024, a avut loc o activitate educațională dedicată Nașterii Domnului, organizată în cadrul parteneriatului dintre Asociația Profesorilor de Religie, filiala Dâmbovița, Școala Gimnazială „Coresi” din Târgoviște și Parohia „Mitropolia” din aceeași localitate. Evenimentul a fost binecuvântat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon și a fost coordonat de doamna profesor Simona-Maria Mihai, inspector școlar și președinte al Asociației Profesorilor de Religie din Dâmbovița, și de părintele Voicu Radu Ștefan.