Fostul primar Marian Vanghelie, trimis în judecată pentru corupție
Fostul primar al Sectorului 5, Marian Vanghelie, a fost trimis în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție (DNA). El este acuzat de complicitate la abuz în serviciu, într-un caz legat de fraudarea Economat Sector 5.