Campania națională de prevenire a corupției "E timpul să nu mai dăm și noi ceva" lansează Direcția Generală Anticorupție
Pe 13 decembrie 2024, Direcția Generală Anticorupție (DGA), în colaborare cu platforma Stop Contrabanda, inițiată de BAT Romania, va lansa o campanie națională destinată prevenirii corupției. Campania poartă numele "E TIMPUL SĂ NU MAI DAM ȘI NOI CEVA" și are ca scop principal creșterea gradului de conștientizare asupra problemelor legate de corupție, în special a practicilor de dare și luare de mită, evidențiind consecințele legale și sociale grave care decurg din aceste fapte.