Chindia Târgoviște învinsă dramatic acasă după ce a condus cu 2-0
Chindia Târgoviște învinsă dramatic acasă după ce a condus cu 2-0
Chindia Târgoviște a trăit o seară dificilă în etapa a 13-a, pierzând pe teren propriu în fața celor de la CS Afumați, 2-3, după ce a condus cu 2-0. Aceasta este a patra etapă consecutivă fără victorie pentru echipa dâmbovițeană, cu trei înfrângeri în acest șir. Partida a evidențiat o revenire surprinzătoare a oaspeților.
Chindia a început bine meciul, deschizând scorul în minutul 13 prin golul lui Iulian Roșu. Imediat după pauză, Răzvan Tache a majorat avantajul în primele minute ale reprizei secunde. Totuși, începând cu minutul 52, dinamica jocului s-a schimbat radical, iar gazdele au pierdut controlul partidei.
Conform damboviteanul.com, Afumați a început să recupereze prin Mohamed Diomande, care a redus diferența, urmat de egalarea semnată de Alexandru Enache. În minutul 74, Mario Ioniță a adus victoria oaspeților cu golul decisiv, ceea ce a stârnit revolta suporterilor Chindiei, care au cerut demisia antrenorului Ilie Poenaru pentru seria de eșecuri.
Chindia se află acum pe locul 9 în clasament, cu 21 de puncte și va disputa următorul meci în deplasare pe terenul formației Poli Iași. Această confruntare va reprezenta o nouă provocare pentru echipa dâmbovițeană, aflată într-o perioadă dificilă.