Nadia Comăneci se întâlnește cu oficialii Guvernului României la Palatul Victoria
Marea gimnastă română Nadia Comăneci a avut astăzi o întâlnire oficială la Palatul Victoria cu prim-ministrul Ilie Bolojan, vicepremierul Tánczos Barna și președintele Comitetului Olimpic și Sportiv Român, Mihai Covaliu. Evenimentul a fost organizat în contextul Galei „50 de ani de la prima notă de 10.00”, programată pentru 29 mai, și a „Galei Campioanelor”, ce va avea loc în 31 mai la Onești, ambele parte din Anul Nadia Comăneci, dedicat celebrării performanțelor sale.