Înapoi la știri

Antrenorul Marius Rotaru a demisionat de la Recolta Gura Șuții, vicecampioana judetului Dâmbovița

03 Jun 2024
3 minute min
Ion Ionescu
Echipa de fotbal Recolta Gura Șuții din județul Dâmbovița a fost nevoită să se despartă de antrenorul său, Marius Rotaru. Dupa doi ani de colaborare și rezultate remarcabile, Rotaru a anunțat că pleacă de la echipa vicecampioană a județului. „Se încheie un capitol în cariera mea de antrenor. Au fost doi ani frumoși în care am învățat multe lucruri și m-am dezvoltat din punct de vedere profesional", a declarat Rotaru pe o rețea de socializare. Antrenorul a mai adăugat că își dorește succes în continuare pentru echipa și jucătorii săi. De asemenea, el le-a mulțumit acestora, precum și oamenilor din Gura Șuții pentru sprijinul și încrederea acordate. Rotaru a fost la cârma echipei Recolta Gura Șuții în ultimele două sezoane, care au fost considerate foarte bune. Echipa a reușit să ajungă până în finala Cupei României, în faza județeană. Părăsirea băncii tehnice de către Rotaru lasă un gol important în conducerea echipei. Se așteaptă ca conducerea să ia măsuri cât mai rapid pentru a angaja un nou antrenor care să continue succesul înregistrat de echipă până acum. Primarul din Gura Șuții, care a fost unul dintre susținătorii lui Rotaru, a declarat că îi pare rău pentru despărțirea de antrenor, dar că își dorește ca echipa să continue performanțele obținute în ultimii ani. Decizia lui Rotaru de a pleca de la Recolta Gura Șuții reprezintă o veste tristă pentru suporterii echipei, însă aceștia speră ca echipa să găsească un înlocuitor la fel de bun și să continue pe drumul succesului. Fanii fotbalului din județul Dâmbovița sunt curioși să afle care va fi următorul antrenor al echipei Recolta Gura Șuții și cum va influența această schimbare performanțele echipei. În fața acestei schimbări neașteptate, toți rămân cu speranța că echipa va reuși să se adapteze și va continua să aducă bucurie și mândrie în comunitatea din Gura Șuții.
Alte postari din Actualitate
Actualitate

România, egalitate cu Georgia în amicalul de la Tbilisi

Fotbaliștii români au încheiat meciul amical cu Georgia la Tbilisi cu un rezultat de 1-1, marcând astfel revenirea lui Gheorghe Hagi pe banca națională. Deși a fost un meci echilibrat, „tricolorii” au reușit să revină pe tabelă după ce s-au aflat în dezavantaj, arată damboviteanul.com.

Actualitate

Onești sărbătorește performanța sportivă la Gala Campioanelor Nadia Comăneci

Pe 31 mai, orașul Onești a devenit, pentru câteva ore, centrul sportului românesc, marcând o zi emoționantă și de prestigiu prin Gala Campioanelor Nadia Comăneci. Evenimentul a reunit sportivi legendari, oficialități și iubitori ai sportului, celebrând contribuția celebrei gimnaste la istoria mondială a gimnasticii, conform damboviteanul.com.

Actualitate

Întreținere planificată: întreruperi de energie electrică în Târgoviște

Sucursala Târgoviște – Distribuție Energie Electrică România a anunțat că, pe 3 iunie 2026, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în Municipiul Târgoviște, în Cartierul Priseaca. Străzile afectate sunt Câmpului, Teilor și Soarelui, iar întreruperea va avea loc între orele 08:30 și 14:30.

Acasa Recente Radio Județe