Un elev de 12 ani din Arad, înjunghiat în școală de un coleg
Un incident grav a avut loc în comuna Vinga, județul Arad, unde un copil de 12 ani a fost înjunghiat de un coleg în timpul unei altercații. Potrivit damboviteanul.com, victima a fost transportată cu elicopterul SMURD la Spitalul de Copii „Louis Ţurcanu” din Timişoara, fiind conștient și cooperant în momentul preluării.