BNR lansează monede comemorative pentru Nadia Comăneci, la 50 de ani de la prima notă de 10
Banca Națională a României a lansat în circuitul numismatic trei monede dedicate jubileului de 50 de ani de la prima notă de 10 obținută în istoria Jocurilor Olimpice la gimnastica feminină de către Nadia Comăneci. Evenimentul, desfășurat joi, a inclus vernisarea unei expoziții temporare și a reunit numeroase personalități din sport, potrivit digi24.ro.