România câștigă medalie de bronz la Campionatele Balcanice de tenis de masă
România a obținut o medalie de bronz la cea de-a 49-a ediție a Campionatelor Balcanice de tenis de masă pentru seniori, desfășurată la Sarajevo, Bosnia-Herțegovina, sâmbătă, 14 octombrie 2023. Performanța a fost realizată de perechea formată din Dragos Bujor și Tania Plaian, care au fost învinși în semifinală de jucătorii sârbi Nemanja Djilas și Reka Bezeg, cu un scor strâns de 3-2 (11-5, 15-13, 9-11, 9-11, 11-6).