Acțiune rutieră a polițiștilor din Dâmbovița pentru siguranța drumurilor
Polițiștii de la Inspectoratul de Poliție Dâmbovița au desfășurat vineri, 20 martie, o acțiune menită să reducă riscul rutier în județul Dâmbovița. Acțiunea, realizată între orele 11.00 și 15.00, a avut ca scop prevenirea distragerii atenției conducătorilor auto, precum și verificarea autovehiculelor înmatriculate în alte state.