Campanie de împădurire cu peste 1.550 de puieți plantați la Șotânga
La Șotânga s-a desfășurat o acțiune importantă de împădurire, în cadrul căreia au fost plantați peste 1.550 de puieți de salcâm. Evenimentul a fost organizat de Rotary Club Târgoviște, în colaborare cu Primăria Șotânga și Ocolul Silvic Sturzeni, reunind voluntari din toate categoriile de vârstă.