Mitropolitul Nifon a hirotonit un nou preot și a vorbit despre bogăție și milostenie
În ziua de 23 noiembrie 2025, Înaltpreasfințitul Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a oficiat Sfânta Liturghie la Catedrala din Târgoviște, în duminica a XXVI-a după Rusalii. Cu acest prilej, a hirotonit pe tânărul diacon Alexandru Gîrbea, absolvent al Facultății de Teologie și Științele Educației „Valahia”, pe seama Parohiei Glodeni, Protoieria Pucioasa.