AFM a plătit peste 2,9 miliarde lei pentru programe ecologice în 2025
Administrația Fondului pentru Mediu continuă să sprijine masiv proiectele care transformă România într-o țară mai verde și mai eficientă din punct de vedere energetic. Florin Bănică, președintele AFM și originar din Dâmbovița, a anunțat că în acest an s-au depășit 2,9 miliarde lei în plăți decontate pentru proiectele aflate în derulare.