Corona Brașov a câștigat Supercupa României la volei masculin
Corona Brașov a reușit o performanță importantă în această seară, câștigând Supercupa României la volei masculin. Echipa ardeleană a învins campioana Dinamo București în trei seturi, cu scorul de 3-0 (25-23, 25-18, 25-22), la Sala Polivalentă din Capitală.