Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit o masă festivă pentru femeile din cadru Direcției de Asistență Socială
Cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, Arhiepiscopia Târgoviștei a organizat vineri, 8 martie 2024, o masă festivă pentru 20 de doamne din cadrul Biroului pentru Persoane Vârstnice din Direcția de Asistență Socială Târgoviște. Evenimentul a fost susținut de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon și a subliniat importanța rolului femeii în sprijinirea familiei creștine și în educația tinerelor generații în societate.