Primarul din Butimanu pleacă la PSD, acuzând liderului PNL. Gabriel Dragnea îi invitat să plece.
După ce primarul din Butimanu, Gabriel Dragnea, a făcut anunțul că părăsește PNL, dezamăgit de dezbinarea din cadrul partidului, liderul local al PNL Dâmbovița, Virgil Guran, îi invitase pe toți primarii din partid să treacă la PSD, în cazul în care simpatizează cu acest partid. Prin intermediul unei postări pe pagina sa de social media, primarul Dragnea a explicat gestul său și și-a asigurat cetățenii că aceștia rămân prioritatea sa.