Șase sute de persoane au fost angajate în Dâmbovița în primele luni din 2024, datorită Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă
În primele două luni ale anului 2024, 713 persoane au fost încadrate în muncă prin intermediul Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, implementat de AJOFM Dâmbovița. Din acestea, 333 sunt femei.