România pierde în meciul cu Columbia: Columbienii câştigă cu scorul de 3-2 într-un amical disputat la Madrid
Echipa naţională a României a suferit o înfrângere în faţa echipei naţionale a Columbiei, într-un meci amical disputat la Madrid marţi seara. Columbianul Jhon Cordoba a înscris un gol cu o lovitură de cap în minutul 5, deschizând scorul pentru echipa lui.