Primul prezentator bărbat al TVR și fondatorul Antena 1 a decedat la vârsta de 90 de ani
Florin Brătescu, cel mai cunoscut prezentator bărbat al Televiziunii Române şi fostul director general al Antena 1, a murit la vârsta de 90 de ani. Vestea tragică a fost adusă azi-noapte, lăsând în urmă o carieră impresionantă de 50 de ani în domeniul televiziunii.