Elevii din Dâmbovița, final de clasă a II-a, IV-a și a VI-a, la sesiunea de evaluare națională!
Evaluările Naționale pentru elevii din clasele a II-a, a IV-a și a VI-a sunt programate să aibă loc în perioada 13-29 mai, conform Inspectoratului Școlar Dâmbovița. Potrivit reprezentanților ISJ, în acest an, testele vor fi administrate după un calendar bine stabilit.