Medic din București reținut de polițiști din Dâmbovița pentru uciderea unui pacient în timpul intervenției chirurgicale
Două percheziții au avut loc în această dimineață, 15 mai 2024, la o unitate medicală din București și la domiciliul unui medic chirurg în vârstă de 69 de ani din Voluntari. Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște, au pus în aplicare două mandate de percheziție domiciliară în cadrul cercetărilor pentru ucidere din culpă, fapt pentru care bărbatul este bănuit.