Mitropolitul Nifon la Gala de Excelență în Dâmbovița
Ierarhul participa la Gala de Excelență a Județului Dâmbovița Luni, 3 iunie 2024, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Nifon, Arhiepiscopul Târgoviștei și Exarh patriarhal, a luat parte la Gala de Excelență a Județului Dâmbovița, alături de Părintele Vicar Eparhial și de alți reprezentanți ai Centrului eparhial. Evenimentul a avut loc la Sala „Independența” din Târgoviște, cu ocazia sărbătoririi celor 512 ani de la atestarea documentară a județului.