Muzeele din Târgoviște își deschid porțile de Sfânta Maria
În perioada 15-18 august, cu ocazia celebrării Sărbătorii "Adormirea Maicii Domnului" sau "Sfânta Maria (Mare)", Complexul Național Muzeal "Curtea Domnească" din Târgoviște va primi vizitatori la mai multe dintre muzeele sale.