Combaterea insectelor de disconfort în Târgoviște
Primăria Municipiului Târgoviște anunță că între 19 și 23 august 2024, între orele 05.30 și 10.00, se va desfășura o nouă acțiune de combatere a insectelor de disconfort, cum ar fi țânțarii, muștele, omizile, tigrii de platan și gândacii. Acțiunea va avea loc prin pulverizare aeriană pe întreg teritoriul municipiului, inclusiv în cartierele Priseaca și Sagricom.