Campania „Zilnic un pas în plus pentru sănătate!” derulată de Direcția de Sănătate Publică Dâmbovița
În luna septembrie, Direcția de Sănătate Publică Dâmbovița a lansat campania de informare, educare și comunicare intitulată „Zilnic un pas în plus pentru sănătate!”, destinată prevenirii sedentarismului. Campania vizează informarea populației adulte și a tinerilor despre importanța îmbunătățirii stării de sănătate prin practicarea regulată a activităților fizice.