Urban Titu se pregătește pentru barajul de promovare în Liga a 3-a
Urban Titu se pregătește pentru barajul de promovare în Liga a 3-a
Urban Titu se află în pregătiri intense pentru meciul cu Metropolitan Ișalnița, în cadrul barajului de promovare pentru Liga a 3-a. După ce a câștigat eventul pe plan județean, echipa din Titu își dorește să ajungă în al treilea eșalon fotbalistic.
Prima confruntare cu campioana județului Dolj va avea loc duminică, 16 iunie, de la ora 18.00, pe stadionul din Hagioaica. Dâmbovițenii sunt hotărâți să obțină victoria pe teren propriu împotriva echipei din Ișalnița.
"Nu mă așteptam să câștigăm eventul, însă după cum arată și rezultatele am meritat pe deplin să câștigăm cele două trofee județene, mai ales că s-a muncit foarte mult. Partida cu Ișalnița va fi foarte dificilă, de care pe care. Sper să vină foarte multă lume să ne susțină", a declarat Costin Mirescu, președintele lui Urban Titu.
Mirescu a adăugat că echipa nu își consideră favorită în baraj, recunoscând valoarea formației din Ișalnița: "Nu avem cum să spunem că suntem favoriți în baraj, formația din Ișalnița este o echipă foarte bună. Nu ne gândim ce vom face dacă vom promova. Avem un baraj foarte dificil și gândul ne stă numai acolo. Dacă vom promova, în primul rând ne trebuie trei juniori de valoare."
Urban Titu speră să aibă parte de un sprijin important din partea suporterilor pentru a reuși promovarea în Liga a 3-a.