Elevii din Târgoviște învață despre siguranța cibernetică
Siguranța în mediul digital reprezintă o preocupare tot mai crescută, în special printre tineri, expuși zilnic riscurilor online. În acest context, elevii de la Liceul „Petru Cercel” din Târgoviște au participat la activități dedicate securității cibernetice, parte a campaniei „Siguranța Online” lansată de Poliția Română, conform damboviteanul.com.