PNL intră în opoziție după demiterea guvernului Bolojan
Liderii Partidului Național Liberal (PNL) au anunțat, într-o declarație de presă, că vor trece în opoziție, după ce guvernul condus de Ilie Bolojan a fost demis prin moțiune de cenzură. Discuțiile, care s-au desfășurat marți seară timp de aproape patru ore, au clarificat direcția pe care o va urma partidul în perioada următoare, conform damboviteanul.com.