SANITAS Dâmbovița avertizează asupra impactului legii salarizării unitare
Uniunea Județeană SANITAS Dâmbovița trage un semnal de alarmă referitor la noua lege a salarizării unitare, despre care sindicaliștii consideră că va afecta grav angajații din sănătate și asistență socială. Reacția vine după o ședință de urgență a Consiliului Național SANITAS, unde liderii au decis respingerea formei proiectului prezentate, conform damboviteanul.com.