Simona Halep anunță retragerea de la turneul WTA 125 de la Oeiras din cauza problemelor fizice
Simona Halep a decis să nu participe la turneul WTA 125 de la Oeiras, Portugal, care urma să aibă loc în perioada 15-21 aprilie, după ce a primit o invitație specială pentru a participa la acesta. Tenismena română și-a motivat decizia prin faptul că corpul său încă nu este pregătit pentru a reveni la antrenamentele complete, după ce a fost suspendată timp de nouă luni de către Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS).