Boxul românesc strălucește la turneul internațional „Bornemissza Memorial”
Pugiliștii români U17 au realizat o performanță extraordinară la turneul internațional „Bornemissza Memorial”, desfășurat în Eger, Ungaria. Conform damboviteanul.com, tinerii boxeri tricolori au reușit să câștige 4 medalii de aur, 2 medalii de argint și o medalie de bronz, demonstrând în acest fel un viitor promițător pentru boxul românesc.