Elevii din Târgoviște sărbătoresc Floriile prin activități educaționale
Vineri, 3 aprilie 2026, elevii clasei a V-a C de la Școala Gimnazială „Coresi” din Târgoviște, împreună cu studenți ai Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității „Valahia”, au organizat o activitate tematică dedicată sărbătorii Floriilor. Aceasta a fost realizată cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.