Un caz recent readuce în prim-plan riscurile infarctului provocat de fumat
Un bărbat de 62 de ani, fumător, a fost internat la Spitalul Județean de Urgență Târgoviște cu dureri toracice puternice, evidențiind pericolul infarctului miocardic, consecință gravă a fumatului. Medicul cardiolog Țoni Ovidiu și colegul său, dr.