Cinema Independența a aniversat patru ani de la redeschiderea oficială
Pe 10 decembrie, Cinema Independența a sărbătorit patru ani de la redeschiderea sa, un eveniment ce a revitalizat programul cinematografic și a relansat evenimente culturale pentru toate vârstele din comunitate. Instituția a transmis un mesaj de recunoștință către publicul care a fost alături în această perioadă.