Dâmbovițenii revin din vacanța de Crăciun, crește traficul spre București și stațiunile montane
Astăzi, un număr semnificativ de dâmbovițeni revin din vacanța de Crăciun, ceea ce va genera o creștere a valorilor de trafic, în special pe drumurile dinspre stațiunile montane către București. Centrul INFOTRAFIC al Poliției Române anunță condiții bune de circulație la ora 07:00, însă avertizează asupra unor posibile aglomerări pe principalele artere.