Școlile dâmbovițene invitate la programul "Şcoala și Muzeul - Parteneri pentru metode alternative de învățare și educare
Muzeul „Curtea Domnească" din Târgoviște lansează programul educațional „Școala și Muzeul - parteneri pentru învățare și educație", care va avea loc în perioada 1 martie - 21 iunie 2024. Programul propune ateliere educaționale interactive pentru elevi, care se vor desfășura în spațiile muzeului.