Inspectoratul ISU Dâmbovița asigură un Paște Catolic sigur pentru cetățeni
Autoritățile au luat măsuri de precauție pentru a asigura un Paște în siguranță pentru toți credincioșii prezenți la slujbele religioase organizate în noaptea de Înviere. Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Basarab I” al județului Dâmbovița a desfășurat o serie de acțiuni pentru a preveni riscurile de incendiu și a menține un mediu sigur în timpul evenimentelor religioase.