Delegația Academiei Bisericești din Atena, în vizită la Universitatea Valahia din Târgoviște în cadrul Programului Erasmus+
Un grup de cadre didactice de la Academia Bisericească din Atena a fost prezent la Facultatea de Teologie Ortodoxă și Științele Educației a Universității „Valahia” din Târgoviște în perioada 1-5 aprilie 2024 în cadrul Programului Erasmus+. Printre membrii delegației s-au numărat decanul academiei, Atanasie Capsalis, și alți profesori: Anastasie Maras, Pandele Leccu, Atena Țigaropulu și Maria Carambelia.