Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace organizat la Pucioasa de către ISU Dâmbovița
Exercițiu de gestionare a situațiilor de urgență la Pucioasa Astăzi, 25 aprilie 2024, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Basarab I” al județului Dâmbovița a organizat și desfășurat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren pentru a gestiona o situație de urgență. Scenariul exercițiului a constat într-un incendiu provocat la un operator economic din localitatea Pucioasa.